Wąwóz Padley

DSC05619

DSC05619Opowieść o najbardziej mistycznym i magicznym miejscu w Peak District. Najpiękniejszym umiarkowanym lesie deszczowym w Wielkiej Brytanii – Wąwozie Padley

Wyobraźcie sobie Strumień rzeki, szumiący i bulgoczący wśród powykrzywianych drzew porośniętych mchem. Korzeniami tworzącymi kryjówki ,,elfów”, całość pokryta poranną mgiełką. Tak, jest to prawdziwy raj dla fotografów i to nie tylko z powyższych względów, ale też dlatego, że o dość wczesnej godzinie możemy być tam całkowicie sami.

Jest to także doskonałe miejsce do spaceru z dziećmi a także z wolno biegającymi psiakami.

Spacer można zacząć z dwóch stron i z obu stron są dostępne parkingi, przy czym z każdej strony będzie to inne przeżycie.

Z dolnej części będzie to głośniejszy strumień Burbage Brook, ów strumień stanowił kiedyś granicę między Derbyshire i Yorkshire. Czeka nas też bardziej stromy teren, oraz gęściejszy las. Z górnej strony zaczynamy od prawie płaskiego terenu przepięknych wrzosowisk, jest to idealne miejsce na piknik. W pobliżu wrzosowisk można trafić na pozostałości starych kamiennych kręgów, które nadają temu miejscu jeszcze więcej tajemniczości. Całość nie jest długa i wymagająca. Po opadach deszczu należy spodziewać się jednak błota i śliskich korzeni. Z dolnej zaś strony możemy natrafić na średniowieczną kapliczkę gdzie w 1588 roku odkryto ciała dwóch mnichów, którzy zginęli tu i ogłoszono ich męczennikami.

Sama wizyta w tym lesie stanowi niezwykłe duchowe przeżycie. Gdy już tu będziecie sami postarajcie się wyciszyć na moment, spojrzeć w dal i posłuchać odgłosów natury.

Post code do dolnego parkingu S32 2JA
Post code do górnego parkingu S32 1BR

Michal Mendyka

Napisane przez 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *